hlavní menu

Napište nám

Soběslavská chasa mladá
tř. Dr. E. Beneše 143/II
39201 Soběslav   

+420 604 163 905
chasamlada@gmail.com

 

Chasa i jinde

 Chasa mladá nově i na serveru YouTube.Chasa nově i na facebooku.           

    

     PODĚKOVÁNÍ

        Město Soběslav    Aeroklub Soběslav

Setkání na Blatech

2014-11-02

Je první sobota v září a my, Soběslavská chasa mladá, vyrážíme v poledne do nedalekého Ševětína, kde se odpoledne koná Setkání na Blatech. Téměř nikdo ze souboru si tuto vyhlášenou akci nechtěl nechat ujít, proto jsme se zúčastnili skoro v plném počtu.

Po příjezdu nás již očekávala jedna ze sličných organizátorek, která se o nás svědomitě starala a prováděla nás celým odpolednem. Hned po příjezdu čekalo zástupce jednotlivých souborů uvítání na úřadu městyse, náš soubor reprezentoval jako obvykle sám pan vedoucí Vojtěch Hrůša. My ostatní jsme se mezitím přesunuli do místního kina, abychom se nastrojili do krojů a mohli plně reprezentovat oblast Soběslavsko - Veselských blat a město Soběslav.Hlavní program se odehrával v příjemném prostředí dvora místní fary, nacházející se v rohu opraveného náměstí s kostelem. Pro návštěvníky Setkání bylo ve dvoře připraveno posezení s výhledem na pódium a malý jarmark. Samotný program začal ve 14 hodin, kdy se všechny účinkující soubory seřadily ve dvoře fary do průvodu, který měl trasu kolem kostela. Pod kostelem měly jednotlivé soubory možnost se v krátkém zastavení představit návštěvníkům Setkání a pozvat je tak na jejich následné vystoupení.

Mezi účinkujícími se objevily i dva dětské soubory, první z nich, Blaťáček ze Ševětína, program s vystoupeními zahajoval. Po něm následoval domácí Blaťácký soubor s ukázkou Blaťácké svatby a prachatický soubor Libín. Dále v programu pokračoval druhý dětský soubor, Javoráček, následovaný souborem Javor, oba jsou z nedaleké Lomnice nad Lužnicí. Folklórní soubor Javor byl také v letošním roce hostem „našeho“ Staročeského bálu v Soběslavi. Mezi dalšími účastníky byly soubory MLS – malý lidový soubor – z Plzně, který tvoří pouze kapela a zpěváci bez tanečníků složená z absolventů plzeňské konzervatoře a Prácheňáček ze Strakonic. Každý soubor předvedl písně a tance ze své národopisné oblasti a potěšil tak oko a srdíčko všech návštěvníků. Kromě milého potlesku obdržely soubory pro vzpomínku pamětní list s malým dárkem. Za závěr celého programu se všechny účinkující soubory shromáždily na pódiu, aby si společně zahrály a zazpívaly píseň Na rozloučení.
Po této oficiální části programu následovala volná zábava, kdy se soubory společně bavily, muziky vyhrávaly, zpívalo se a tančilo až do večerních hodin. Po celou dobu Setkání panovala příjemná „rodinná“ atmosféra, kterou dotvořilo krásné prostředí místní fary a letní slunečné počasí. Všichni jsme ze Ševětína odjížděli příjemně unaveni a obveseleni.
Velké poděkování za pozvání a poklona skvělé organizaci celého Setkání na Blatech patří Blaťáckému souboru ze Ševětína a Městysi Ševětín, který domácí soubor podporuje jak nepřímo (finančně), tak také přímo na některých jeho akcích. Přítomnost paní starostky v hledišti po celou dobu konání Setkání přidala nejen na významnosti celé akce, ale také pozitivně motivovala účinkující při jejich vystoupení. Proto na závěr přejeme nejen Setkání na Blatech, ale také jiným podobným akcím mnoho spokojených návštěvníků, kteří se budou rádi vracet a organizátorům těchto akcí štěstí při hledání sponzorů, kteří budou chtít podporovat zachování tradic.

Další fotografie k článku

chystané akce

Červen / 2022
Po Út St Čt So Ne
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

stalo se

PF 2016 2015-12-30

anketa

{anketa_53}